вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Niepoprawnie konserwowane płoty z drewna ekspresowo się eksploatują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i cechy. Decydując się na używanie drewna na płot powinno się poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od właściwego oraz skrupulatnego przygotowania materiału na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt końcowy własnych prac. Przed zastosowaniem produktów do osłony i ozdoby ogrodzeń z drewna istotne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, jaki zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Jak ochronimy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanosić kolejne amalgamaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy zdołać zachować naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu określonego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby ogrodzenia z drewna były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi oraz troski.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten odmiana płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий